17. aprillil 2018 asetasid lasteaedade esindajad ja Alasniidu lasteaia lapsed, volikogu ja vallavalitsuse liikmed ning ehitaja esindajad nurgakivi valla 8. lasteaiale, Harkujärve lasteaiale.

2018. aastal valmiva ning järgmisel aastal tööd alustava lasteaia nurgakivi silindrisse asetati kõikide valla lasteaedade laste joonistatud ja kirjutatud soovid ning unistused uuele lasteaiale.

 

Ümbruskonnaga suhestuv lahendus

Valmiva lasteaia arhitektuurne visioon on kujunenud lähtuvalt kinnistu ja ehitusala konfiguratsioonist, orienteeritusest ilmakaarte suhtes ja soovist saada hoonele töötav ning kompaktne lahendus. Hoone netopind on 1647 m2 ning planeerimisel on arvestatud energiatõhususega. „Hoone on projekteerinud ConArte OÜ, kes seadis eesmärgiks anda hoonele nii arhitektuurilist iseloomu kui ka laste arengut toetavat keskkonda. Hoone fassaadilahenduse ideeks on lihtsus, vormimäng ja nutikad arhitektuurilahendused. Suhestudes ümbruskonnaga, tuleb ühekorruselise ehitise arhitektuur modernistlikus võtmes, heledates toonides ja lastele omaste erksate värviaktsentidega," täiendas vallavanem Sandla.

Nüüdisaegsesse õppehoonesse on plaanitud kuni 120 lasteaiakohta ja kuus rühmaruumi, mis asetsevad poolkaare siseküljel ning on suunatud õuealale lõuna- ja läänekaarde. Erandina enamikust lasteaedadest on loodavas hoones eraldiseisev söögiruum ja rühmades söömist ei toimu, seega toimuvad rühmaruumides mängu- ja õppetegevused ning neil on ka magamisfunktsioon.

Hoone ehitab Megaron-E AS. Projekti kogumaksumus on 2 762 889,41 eurot, millest 1 615 000 eurot saadakse EL-i toetusmeetmest „Linnapiirkondade jätkusuutlik areng". Harkujärve lasteaed asub Harkujärve Kooli kõrval, J. Venteri 6.

 

11. mail 2018 pidasime üheskoos sarikapidu, et juba 2019. aasta algusest saaksid lasteaia ruumid täituda laste rõõmuga. Lasteaia arhitekt on Vilve Enno, projekteeris ConArte OÜ ning objekti ehitab Megaron-E AS.

Alates 8. novembrist 2018 oli Harku Vallavalitsuse e-keskkonnas  Haldo avatud lasteaiakoha taotluste esitamine uude lasteaeda Harkujärvel. Lapsevanemate soovide alusel moodustati peale jõule rühmad ning värvati rühmadesse tarvilik personal. Vallavalitsus koos Alasniidu lasteaia projektijuht Anneli Pedaski ja direktor Mariana Gutjumaga tegustsesid selle nimel, et avada uus lasteaed Harkujärvel järgmise aasta veebruaris.Laste vanuseline jaotus rühmadesse selgtati vanemate taotluste alusel. Kuuest rühmast täitus lastega neli.

 

16 jaanuaril 2019 toimus Harkujärve lasteaia hoone pidulik avamine. 

 

    

Rohkem pilte

 

Alates 1.august 2019 on Harkujärve lasteaias kuus rühma: Pöialpoisid 2-3a., Koduvarblased 2-3a., Metsvindid 3-4a., Põldlõokesed 3-5a., Laulurästad 4-5a., Naerukajakad 5-7a.